Nejvíce navštěvovaným městem světa zůstal v aktuálním žebříčku Global Destination Cities Index sestaveném společností Mastercard thajský Bangkok, v němž strávilo během roku alespoň jednu noc 20,1 milionu turistů. Na dalších místech skončily Londýn s 19,8 milionu a Paříž s 17,4 milionu návštěvníků. Žebříček zahrnuje 162 oblíbených turistických destinací.

Praha byla za rok 2017 v pořadí na 26. místě s počtem takřka 6,6 milionu osob. V případě Prahy studie očekává za rok 2018 růst počtu přenocujících zahraničních návštěvníků o 2,6 procenta na zhruba 6,7 milionu, což představuje výrazné zpomalení předchozího růstového tempa.

Mezinárodní cestovní ruch má zásadní význam pro celou řadu měst a jejich ekonomiku a obohacuje tak stejnou měrou životy návštěvníků i místních obyvatel. S pomocí agregovaných a anonymních dat se snažíme s městy připravit základ pro lepší rozhodování a inovace, díky kterým se zlepší nabídka pro turisty, ale zároveň se neomezí život stálých obyvatel. Také s městy spolupracujeme na přípravě jedinečných zážitků pro stálé obyvatele i turisty, které představují město novým pohledem. Takové zážitky jsou k dispozici i v Praze díky jeho zapojení do celosvětového zážitkového programu Priceless Cities. Zážitkový mix exkluzivní nabídky Priceless Prague zahrnuje oblasti kultury, historie, gastronomie, módy, zábavy nebo sportu a od počátku přitahuje velkou pozornost návštěvníků i obyvatel hlavního města,“ uvedl generální ředitel Mastercard pro Českou a Slovenskou republiku a Rakousko Miroslav Lukeš.
editorcz